Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ey; gözlerinde cenneti saklayan ...

2 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Kadın Mesaj Sayısı : 177

Ey; gözlerinde cenneti saklayan ... Empty
MesajKonu: Ey; gözlerinde cenneti saklayan ...   Ey; gözlerinde cenneti saklayan ... Icon_minitimePerş. Şub. 07, 2008 10:55 am

Ayagini bastigi yerler cennet kokan nebi!.
Ey; Yaradan’in en guzel eseri!. “Sen olmasaydin, sen olmasaydin.. alemleri yaratmazdim!.” dedigi!. Var olusunun serefine, bütün varligihediye ettigi!.
Ey; insan oglunun ufku -en güzel insan.. ALLAH’in sevgilisi, kainatin gozbebegi!.
Sen den sefaat dilenen biçarelerin en sefiliyim, desem.. sefaat edermisin?.
Ey; kupkuru çölleri cennete ceviren gül!.
Ey; gönlünden gül dökülen resul!.
Küçük kiz çocugunun elinden tutup da giden, kusu ölen çocuga bas sagligi dileyen.. gözlerinden yas dökülen devenin gözyaslarinisilen resul!.
Benim de gözümün yasini siler misin?.
Küçük kiz çocugunun tuttugu gibi tutsam elinden; yüregimden binlerce kus uctu, bin’i de öldü desem.. bana cennet kuslarindan bir kus bahseder misin?.
Ey; Islam’in peygamberi!. Sevda ikliminin, en güzel mevsiminin, en guzel çiçegi!.Ama mahzun, ama kederli…Daima düsüncede, daima hüzün icinde ömründe, bir defa bile, kahkahayla gülmemis.. gül yüzlü, güler yüzlü sevgili!.
Gözlerimi yumsam, ve; hulyana dalsam.. o gül kokulu gülüsün ile, benim de gözlerimin içine güler misin?. Bir kerecik olsun seni düsünerek basimi koydugum olmussa yastigima,tutundugum olmussa sana ve senin sevdana.. iste onun, iste onun hatrina!.
Ey; gözünü sevdigim, özünü sevdigim, sözünü sevdigim!.
Ey; gönlümün sultani efendim!. Ümidim, muradim, kurtaricim, mujdecim…Seninle Kevser havuzunun basinda bulusabilecek miyim?. desem.. bulundugun yerden, yuregime bir damla su serper misin?.
Seni sevsem!. Cok, cok sevsem!. Öyle cok sevsem ki; sen koksa özüm, yüregim.. sen koksa nazim, edam.. gönlüm sen dolsa, benim herseyim sen olsan ! Ali’n, Fatima’n gibi olsam!. Seni, onlar gibi seviyor olsam.. sen de; beni, onlari sevdigin gibi sever misin?
Ey; bize bizden daha ziyade merhamet eden!. “Ümmetim, ümmetim!.” diyerek, üstümüze titreyen!.
Ey; en ziyade muhtacimiz, en cok isteyenimiz!. Bizi, Hak’tan dileyenimiz!.
Sen, umani umutsuzluga düsürmezsin!. Sen, senden isteyeni geri çevirmezsin!.
Asr-i saadet’ten degilim!. Kokladigin gül, soludugun hava, yedigin hurma, içtigin süt, oksadigin kuzu, bindigin deve, avuçladigin kum dahi degilim!. Bir kez olsun, yüzüne yüz sürmedim!.
Lakin; ben, senin.. “Kardeslerim!.” dedigindenim!. Ve; sana ve sünnetine revan olmak isteyenlerdenim!. Ve lakin; daha hala sevgili Veysel Karani’nin tirnaginin ucu misali bile degilim, desem.. bana da hirkandan gonderir misin
Dogdugun günün, gecenin hürmetine.. bu gün ve gece; yüregime, bir nur olup düser misin?.
Sevgili Peygamberim!. Rabbim; sana ve, senin al ve ashabina.. agaçlarin yapraklari, denizlerin dalgalari ve yagmurların damlalari sayisinca salat, selam ve bereketler ihsan eylesin;
Amin…Amin…Amin…
https://gonyaqanqa.yetkin-forum.com
SAGOPA KAJMER
moderatör
moderatör
SAGOPA KAJMER

Ey; gözlerinde cenneti saklayan ... Empty
MesajKonu: Geri: Ey; gözlerinde cenneti saklayan ...   Ey; gözlerinde cenneti saklayan ... Icon_minitimePtsi Şub. 11, 2008 5:37 pm

AMİN EY GÜLLERİN EFENDİSİ BU DUAYI BİZİM ADIMIZADA ETSEK BİZİDE AFFEDERMİSİN? ALLAHIN HUZURUNDA O BENİM ÜMMETİM ONUDA AFFETSEK DERMİSİN EY AYAĞININ BASTIĞI YER CENNET BAHÇESİ OLAN NEBİ Sad Sad Sad Sad

Ey; gözlerinde cenneti saklayan ...
1 sayfadaki 1 sayfası